Agjensi Pronash Isidori

Agjensi Pronash

Ç’mund te behet me komunitetet e ndertesave te vjetra?

Pas viteve 90′-te, bashke me sistemet ndryshoi edhe struktura sociale ne vendin tone. Rrjedhimisht u transformuan edhe komunitetet lokale, te cilat u vendosen ne lagje te reja, ne pallate dhe komplekse te rinj banimi. Nje prirje normale dhe logjike migratore, sic ka ndodhur ne cdo faze tranzicioni dhe zhvillimi te vendeve qe kane aspiruar per […]

Ç’mund te behet me komunitetet e ndertesave te vjetra? Read More »

Arrogancen e mposht solidariteti dhe ndeshkimi!

Ky konkluzion nuk vjen nga hulumtimet shkencore, por nga eksperienca ne jeten komunitare. Sidomos kur njerezit behen bashke, ata formojne komunitetin e vertete, i cili e verteton kompaktesine nepermjet reagimit. Nje nga arsyet pse demokracia ndonjehere calon eshte sepse kemi dobesi ne reagimin qytetar, por kur ky mekanizem funksionon, i tremb te gjithe. Nga i

Arrogancen e mposht solidariteti dhe ndeshkimi! Read More »

Paradoksi i strehimit qe vazhdon edhe ne varreza!

Nga: Isidor Koti / Phd Filozofi Komunikimi Pse ky titull i cuditshem?! Kjo do ishte pyetja dhe habitja me normale. Sepse keto dy menyra deftore bashkeshoqerohen ne shume fenomene tipike shqiptare. Sigurisht, sita e koheve ka bere seleksionime, per shkak te pershtatjes me normat e reja sociale nderkombetare. Por disa jane speciale, e nje prej

Paradoksi i strehimit qe vazhdon edhe ne varreza! Read More »

Viktori që vjen çdo vit nga Italia, përherë e më tepër i zhgënjyer nga Shqipëria. Si t’ia kthej besimin?

Besimi kthehet jo vetem me besim… Kete mbremje me qelloi fati i mire te takohesha me nje njeri te mire. Fat dhe njeri i mire, sepse per ters, ne te shumten e kohes, perplasem me situata dhe njerez te veshtire. Me sakte, me persona problematike ose qe shprehin ne fytyre dhe sjellje nje dyzine me

Viktori që vjen çdo vit nga Italia, përherë e më tepër i zhgënjyer nga Shqipëria. Si t’ia kthej besimin? Read More »

Agjencia jone kerkon bashkepunetore ne tregun imobiliar

www.isidori.al Te pelqen industria imobiliare? Deshiron te kesh sukses Financiar? Je ambicioz dhe kembengules? Kerkon nje strehe me infrastrukture te ngritur dhe kontakte e mundesi te shumta? Nese i pergjigjesh PO te treja pyetjeve ky njoftim eshte per ty. Agjensi Pronash Isidori eshte ne kerkim te individeve te veçante qe deshirojne te ushtrojne profesionin e

Agjencia jone kerkon bashkepunetore ne tregun imobiliar Read More »

Shitet shtëpia e parë në Mars! Zbuloni çmimin…

Ndonëse njerëzit ende nuk kanë shkelur në planetin Mars, mësohet se atje është shitur banesa e parë në Planetin e Kuq. ‘Mars House’, e cila është shtëpia e parë dixhitale në botë, u shit së fundmi për 500.000 dollarë. Persona të ndryshëm mund të blejnë parcela toke virtuale për të ndërtuar biznese dhe shtëpi dixhitale.

Shitet shtëpia e parë në Mars! Zbuloni çmimin… Read More »

Politika në Shqipëri ka mbajtur qëndrim periferik ndaj komunitetit

(Meqenese jemi ne kohe fushate zgjedhore, do doja qe kete artikull ta lexonin me shume kandidatet per deputet, te cilet neser do jene perfaqesuesit tane ne Parlament. Ata po i drejtohen sot komunitetit per t’i kerkuar vullnetin permes votes. Por me pare duhet te ndryshojne mendim per kete komunitet…) Shkruan: Dr. Isidor Koti (Doktor Shkencash

Politika në Shqipëri ka mbajtur qëndrim periferik ndaj komunitetit Read More »

×

Përshëndetje!

Kliko më poshtë per te komunikuar me WhatsApp ose dërgoni email në isidor.koti@realtors.al

× Si mund t'ju ndihmoj?